„POVESTEA CRĂCIUNULUI LA MUZEU?

Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov organizează în perioada 7 – 17 decembrie 2010 programul de educaţie muzeală „Povestea Crăciunului la muzeu?, ediţia a II-a. Programul se adresează copiilor cu vârsta cuprinsă între 6 şi 12 ani. Activităţile propuse pentru copii sunt: colinde, Povestea Crăciunului, confecţionare beteală şi ornamente din materiale reciclabile, modelaj în lut cu specificul Crăciunului, o piesă de teatru interactivă. Programul se va desfăşura în două serii, după cum urmează: 7 – 10 decembrie, începând cu ora 12, şi 14 – 17 decembrie, începând cu ora 15. Taxa de participare este de 20 lei/participant. Tot în cadrul programului, muzeul organizează o serie şi pentru adulţi – pensionari, în zilele de 8 şi 9 decembrie. Taxa de participare este de 10 lei /participant. Informaţii suplimentare puteţi obţine la telefon 0268/477864 de la coordonatorul programului, Ovidiu Savu. Vă aşteptăm.