Crăciunul prin mâini de copil

Muzeul „Casa Muresenilor? Brasov va invita luni, 20 decembrie 2010, intre orele 10.00-13.00, la minitargul cu vanzare „Craciunul prin maini de copil?.
            Elevii Scolii Generale din Homorod, institutie partenera in proiectul „Muzeul vine la tine!? (cofinantat de A.F.C.N si desfasurat in perioada 1 august – 15 noiembrie a.c.), au confectionat circa 100 de obiecte legate de tematica Craciunului. Timp de trei ore se pot achizitiona mici cadouri de Craciun la sediul muzeului din Piata Sfatului nr. 25.
            Va asteptam cu drag!

Muzeul multumeste reprezentantilor AUTOLIV Romania S.R.L pentru sprijinul acordat in a aduce o raza de bucurie in sufletele copiilor in preajma Craciunului.