Moşul la muzeu

? Muzeul Casa Muresenilor Braşov în colaborare cu Centrul de Reabilitare Şcolară Brădet-Săcele organizează marţi, 21 decembrie 2010, ora 13 la sediul muzeului o serbare de Crăciun dedicată copiilor de la centrul din Brădet, dar şi celor două grupe de elevi participanţi la cursurile programului de educaţie muzeală „Povestea Crăciunului?. La toţi aceşti copii va veni Moşul mâine, aducandu-le ca daruri dulciuri şi fructe oferite de sponsorii generoşi ai muzeului. Sunt invitaţi să participe prietenii şi apropiaţii muzeului. În deschiderea acestei serbări participanţii se vor bucura de povestea „Spiriduşul cel curios?, pusă în scenă de actriţa Cecilia Negru.