www.gazetatransilvaniei.ro

gt

Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Braşov organizează programul de educaţie muzeală „Ziar – jurnalist? începând cu luna martie 2011.
În cadrul programului elevii de şcoală generală şi liceu din municipiul Braşov, vor compune două articole-reportaj. Tema propusă în această primăvară este:
1.Cum aţi dori să arate zona istorică a Braşovului?
2. Cum aţi dori să arate cartierul în care locuiţi voi?
Materialele vor avea maxim 2 pagini, format A4, se pot ataşa diverse fotografii, planuri sau machete (în format electronic .jpg), şi vor fi expediate pe adresa de e-mail a muzeului casa_muresenilor@yahoo.com.
Articolele vor fi publicate în ziarul on-line al Muzeului „Casa Mureşenilor?, www.gazetatransilvaniei.ro şi vor fi aduse la cunoştinţa autorităţilor locale braşovene.
Informaţii suplimentare puteţi obţine de la coordonatorii programului Marinela Barna şi Ovidiu Savu, telefon 0268-477864.