Educatie muzeala „IEPURASUL LA MUZEU”

Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov în colaborare cu Şcoala Generala Nr. 6 „Iacob Mureşianu? şi Şcoala Generală nr. 15 Braşov, organizează în zilele de 13 şi 14 aprilie 2011, orele 11,00 şi 13,00, la sediul şcolii respectiv la atelierul artistului plastic Agnes Ferencz, cea de-a III-a ediţie a programului de educaţie muzeală „Iepuraşul la muzeu?. Activităţile propuse vor fi de modelaj în lut şi încondeiere ouă de Paşti.
De asemenea, în data de 15 aprilie 2011, ora 15,00, la sediul Muzeului „Casa Mureşenilor?, Teatrul „Strada? prezintă piesa de teatru „Punguţa cu doi bani?. Participă copiii de la Grădiniţa nr. 1, preţul unui bilet fiind de 1,5 lei.
Coordonatorii programului sunt doamnele învăţător Lucia Pepine, Şcoala Generală nr. 6, Gianina Tutunaru, Şcoala Generală nr. 15 şi domnul Ovidiu Savu, Şef Serviciu Istorie, Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov.