Recitalul de la ora cinci – Stafeta unei generatii

De Ziua Internatională a Copilului, copiii vor avea intrarea liberă la Muzeul „Casa Muresenilor” Brasov si sectia de literatura Casa „Stefan Baciu”. Cu aceasta ocazie pot vizita expozitiile permanente “Istoria familiei Muresenilor?, “Casa Muzicii?, Casa „Stefan Baciu” si expozitia temporara “Sigiliul – garantia originalitatii?. Program de vizitare 9-17.
De asemenea de la ora 17,00 va invitam la Recitalul de la ora cinci – “Stafeta unei generatii – IV?. Interpreteaza copiii artistilor Operei Brasov: Neacsu Rebeca, Cucu Stefan, Holbea Mirela, Rionesei Maria, Rionesei Theona, Simion Stefan, Varga Richard, Kurko Rheea, Rizea Mihnea, Simion Sabina Pirlea Octavian, Dicu Izabella, Voda Alexandru, Kurko Adonia,. La pian: Simona Patriche si Lucian Flontas.
Va asteptam cu drag.