Stagiunea estivală a tinerilor muzicieni braşoveni – Noi şi clasicii

Consiliul Judetean Brasov, Muzeul „Casa Muresenilor” si Liceul de Muzica „Tudor Ciortea” din Brasov va invita marti, 23 august 2011, ora 11,00, la Matineu muzical – Stagiunea estivala a tinerilor muzicieni brasoveni – Noi si clasicii. Interpreteaza: MODORCEA IULIA – vioara, PETRIC CEZAR – pian, GHERMAN ROBERTO – vioara, MARGARIT IARINA – pian, APOSTOL LAURA – vioara, BOROS LAZAR – vioara. Prof. FRANCISCA LUPU – pian. Clasele: prof. Francisca Lupu, prof. Maria Mireanu, prof. Laura Modorcea, prof. Alina Mar. Acompaniaza la pian: prof. Raluca Ciuca, prof. Izabela Cantoreanu. In program lucrari de: F. Creisler, G. Enescu, P. De Sarasate, J. S. Bach, H. Vienwieniawski, C. Czerny. Intrarea libera.