Sesiune de informare cu specialiști din instituțiile culturale brașovene

Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov vă invită joi, 27 octombrie a.c., ora 13, la sediul din Piața Sfatului, numărul 25, la sesiunea de informare cu specialiști din instituțiile culturale din Brașov, în cadrul proiectului „1 pentru 2! Program pilot de mentorat la muzeu pentru copii cu dizabilităţi?, finanţat de către Administraţia Fondului Cultural Naţional, aria tematică: activităţi muzeale, sesiunea de finanţare II/2011.
În cadrul întâlnirii se vor face publice rezultatele proiectului și se vor distribui manualul de bună practică și CD-ul suport curs, materiale realizate în cadrul proiectului ce oferă noi instrumente culturale de lucru pentru copii cu dizabilități în vederea unei mai bune intregrări sociale a acestora.
Vă așteptăm!