“Povestea Crăciunului?– program de educație muzeală

Muzeul “Casa Mureșenilor? Brașov organizează cea de a IV-a ediție a programului de educație muzeală ?Povestea Crăciunului?. Programul se adresează elevilor cu vârste cuprinse între 6 și 12 ani iar activităţile propuse sunt: modelaj în lut, confecționare de felicitări și beteală pentru Crăciun, colinde și cântece în limba română, maghiară și germană, dar și alte surprize. Activitățile se vor desfășura în perioada 13-16 decembrie 2011, de la orele 1500 la muzeu, sau la cerere, în școlile solicitante. Numărul maxim de elevi înscriși într-o grupă este de 20. Programul este și unul filantropic, doritorii vor putea aduce jucării, haine sau dulciuri pentru copiii de la Centrul de Reabilitare Școlară Brădet-Săcele.
Costul programului de educație muzeală este de 20 de lei/participant.
Se pot face înscrieri la telefon 0268/477.864 sau pe email la adresa: casa_muresenilor@yahoo.com. Informații suplimentare se pot obține de la prof. Ovidiu Savu – coordonatorul programului.

Director,
dr. Valer Rus