Program literar-artistic „Poveste de Crăciun?

Muzeul „Casa Muresenilor” Brasov în colaborare cu Colegiul Național „Andrei Șaguna? Brașov va organiza miercuri, 14.12.2011, ora 14.00, la sediul muzeului din Piața Sfatului 25, un program literar-artistic „Poveste de Crăciun?. Timp de o oră elevii clasei a XI-a D, coordonaţi de doamna profesoară Hanceariuc Sorina-Mirela, vor interpreta rolurile imaginate de colegii lor de clasa a VI-a care și-au exprimat propria viziune asupra Craciunului, scriind o poveste.
Colindele elevilor, acompaniate la pian de Băban Dominic și la chitară de Baleca Cristian, vor fi audiate cu atenția cuvenită de elevii invitați de la Școala Generală nr. 5, Brașov, însoțiți de doamnele profesoare Spătaru Laura și Tudose Mihaela.
Invitatul special, preotul prof. dr. Munteanu Cristian le va vorbi copiilor despre mărinimie, pregătindu-i sufletește pentru sărbătoarea Nașterii Domnului.