„Vacanţa altfel?- program de educatie muzeala

Muzeul ?Casa Mureşenilor„ Braşov organizează în zilele de 10, 11 şi 12 aprilie 2012 programul de educaţie muzeală „Vacanţa altfel? ce va include trei activităţi diferite. Programul se adresează elevilor cu vârstă cuprinsă între 6 şi 14 ani. Activităţile copiilor vor consta în colaje, desene şi pictură neconvenţională, vizite la biserici aparţinătoare a trei culte diferite din centrul istoric, modelaj în lut şi alte surprize. Costul participării la acest curs de educaţie alternativă făcut în vacanţa de Paşti este de 15 lei pentru fiecare participant. Numărul maxim de participanţi va fi de 20 copii in ordinea înscrierilor.
Cursurile se vor ţine între orele 11-13 ale zilelor amintite mai sus. Înscrierile se fac la numărul de telefon 0268- 477864 sau la adresa de e- mail: casa_muresenilor@yahoo.com.
Coordonatorul programului va fi prof. Ovidiu Savu- şef serviciu Istorie.