RECITALUL DE LA ORA CINCI – Dincolo de sunet…, omagiu lui Sergiu Celibidache

Opera Braşov şi Muzeul „Casa Mureşenilor? Brasov vă invită miercuri, 23 mai 2012, ora 17,00, la RECITALUL DE LA ORA CINCI – Dincolo de sunet…, omagiu lui Sergiu Celibidache (centenar de la nașterea dirijorului român).Interpreţi: CRISTINA RADU – soprană,RĂZVAN SĂRARU – tenor,CHRISTINE CHIRIAC – pianistă. Prezintă muzicolog conf. dr. PETRUȚA MĂNIUȚ COROIU. Intrarea se face pe bază de bilete.

* Eveniment realizat cu sprijinul sponsorului permanent „Bistro de l`arte”

One Response to “RECITALUL DE LA ORA CINCI – Dincolo de sunet…, omagiu lui Sergiu Celibidache”

1. […] zilele de 23 mai (la Muzeul „Casa Mureşenilor? din Braşov) şi 24 mai (la Centrul de cultură Arcuş, Jud.Covasna) Recitalul Dincolo de sunet a […]