Recital instrumental NOI şi CLASICII

?Stagiunea estivală a celor mai tineri muzicieni brasoveni? vă invită joi, 5 iulie 2012, orele 11, la Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov la un nou recital instrumental NOI şi CLASICII susţinut de elevii Liceului de Muzică „Tudor Ciortea” din Braşov.
Programul va cuprinde lucrări muzicale semnate de Accolay, C.Ph.E.Bach, J.S.Bach, M.Bruch, F.Chopin, P.Constantinescu, C.Filtsch, J.Haydn, St.Heller, G.F.Haendel, C.Porumbescu interpretate de: DANIELA BÂRCĂ, vioară, LARISA CALINCIUC, vioară, IULIA ILEANA, vioară,
ELENA RUSU, pian, ANDRADA ZANFIRACHE, pian, DENIS COJAN, vioară, BOGDAN HUŢANU, pian, RICHARD VARGA, pian. De la clasele prof. Francisca Lupu, Cecilia Pârvu, Domnica Pepelea, Cristina Vârlan. Acompaniază profesorii Raluca Ciucă şi Judith Toth.