Archive for decembrie 10th, 2012

Concert cameral susținut de FLORIN IONESCU GALAȚI și invitați surpriză

Consiliul Județean Brașov – Muzeul „Casa Mureșenilor” și Filarmonica Brașov vă invită marți, 11 decembrie 2012, ora 17,00, la Concert cameral susținut de FLORIN IONESCU GALAȚI și invitați surpriză. În program lucrări de: K. Mostras, A. Piazzola, J. S. Bach, S. Joplin, Fr. Schubert. Intrarea cu bilete (se pot procura anticipat de la Filarmonică sau […]

Recital instrumental

Consiliul Județean Brașov – Muzeul „Casa Mureșenilor”, Universitatea „Transilvania” din Brașov – Facultatea de Muzică vă invită luni, 10 decembrie 2012, ora 16,00, la Recital instrumental. Interpretează: VALENTIN ȘERBAN – vioară, LILIANA IACOBESCU – pian. În program lucrări de: L. Van Beethoven, A. Mendelsohn, J. S. Bach, F. Schubert, N. Paganini. Intrarea libera.

Recital cameral – Belle Epoque

Consiliul Judetean Brasov, Muzeul „Casa Muresenilor” va invita vineri, 7 decembrie, ora 16,00, la Recital cameral – Belle Epoque. Interpretează: TEODORA DUCARIU – flaut, VERONA MAIER – pian. În program lucrări de: G. Hue, G. Faure, B. Godard, G. Enescu, E. Bozza, J. Mouquet. Intrarea gratuita.