Archive for martie 18th, 2013

„Recitalul de la ora cinci? – Recital cameral

Opera Braşov şi Muzeul „Casa Mureşenilor? Brașov vă invită miercuri, 20 martie 2013, ora 17,00, la „Recitalul de la ora cinci? – Recital cameral. Interpreţi: Maria Petcu-Catrina – soprană, Luminița Cucu – flaut, Corneliu Voicescu – chitară, Nora Vlad – actriță. Intrarea se face pe bază de bilete: 2 lei elevi și studenți; 3 lei […]

RECITAL INSTRUMENTAL

Consiliul Județean Brașov – Muzeul „Casa Mureșenilor? și Universitatea „Transilvania? din Brașov – Facultatea de Muzică vă invită marți, 19 martie 2013, ora 16,00, la Recital instrumental. Interpretează: Valentin Șerban – vioară, Liliana Iacobescu – pian. Invitat: Florin Craiu – violoncel. În program lucrări de: W. A. Mozart, Ignaz von Beecke, A. Glazunov. Intrarea libera.

RECITAL DE PIAN

Consiliul Judeţean Braşov-Muzeul „Casa Mureşenilor” Braşov va invită luni, 18 martie 2013, ora 16 la RECITAL DE PIAN. Interpretează MARIA ELISABETA ZDRALEA, elevă a Liceului de Muzică „George Enescu” Bucureşti. În program: J.S. Bach, L. van Beethoven, F. Liszt, G. Enescu.