CONCURS DE POEZIE “ANDREI MUREŞANU?

Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov organizează concursul de poezie „Andrei Mureşanu?. Aflat la cea de-a X-a – ediţie, concursul este adresat braşovenilor, iar tema este la alegere. Concursul este structurat pe două secţiuni: elevi şi adulţi. Poeziile participanţilor se pot trimite pe adresa de e-mail a instituţiei: casa_muresenilor@yahoo.com, în număr de maxim trei creaţii literare sau direct la muzeu la adresa Piaţa Sfatului nr. 25 Braşov. Fiecare poezie va fi însoţită de datele de identificare ale autorului: nume şi prenume, nr. de telefon şi adresa de e-mail. Termenul limită de trimitere a poeziilor este 15 iunie 2013.
Pentru informaţii suplimentare contactaţi coordonatorul concursului: prof. Ovidiu Savu – şef secţie Istorie.

Director
Dr. Valer Rus