Teatru Sambata

Teatrul Strada, aflat sub egida Asociaţiei Culturale „Museion? Braşov, îşi deschide stagiunea 2013 – 2014, la Casa „Ştefan Baciu? din str. Ghe. Baiulescu nr. 9, în data de 21 septembrie 2013, ora 12. Asociaţia, în parteneriat cu Muzeul „Casa Mureşenilor?, lansează proiectul „Teatru Sâmbăta?, în care, pentru început, copiii vor putea viziona spectacole dedicate lor iar pe viitor şi adulţii să poată urmări piese de teatru.
În 21 septembrie, copiii, părinţii şi bunicii sunt invitaţi să cunoască aventurile din „Pinocchio?, după Carlo Colodi, o piesă având scenariul, coloana sonoră şi regia semnate de Silvian Duică. Scenografia: Iulian Ene. Din distribuţie fac parte actorii Cecilia Negru şi Silvian Duică.
Preţul unul bilet la spectacolele Teatrului Strada va fi de 7 lei, în sunt incluse atât vizionarea spectacolului, cât şi vizitarea Casei Memoriale „Ştefan Baciu?.

Mai multe informatii se pot găsi pe site-ul www.museion.ro sau la telefon 0724.990.753.
Vă mulţumim şi vă aşteptăm!