Conferința și lansarea de carte cu titlul Chestiunea armeană în arhivele diplomatice românești din Constantinopol, a domnului Vartan Arachelian

Muzeul ?Casa Mureșenilor? Brașov organizează joi, 10 octombrie 2013, orele 12:00, la secția literară Casa ?Ștefan Baciu? din strada G. Baiulescu nr. 9, conferința și lansarea de carte cu titlul Chestiunea armeană în arhivele diplomatice românești din Constantinopol, a domnului Vartan Arachelian.
Domnul Vartan Arachelian este unul dintre cei mai reputați jurnaliști și reporteri de televiziune din România, fiind autorul mai multor cărți publicate în ultimii 20 de ani.
Conferința și lansarea de carte vor fi moderate de către muzeografii Bianca Micu și Ovidiu Savu.
Vă așteptam.