„Memorialul şahist Ştefan Baciu?

Consiliul Judeţean Braşov, Muzeul „Casa Mureşenilor? – secţia Casa „Ştefan Baciu? Braşov şi Clubul de Şah „IOIOS? Braşov organizează în data de 19 octombrie 2013 concursul de şah cu premii „Memorialul şahist Ştefan Baciu?, dedicat aniversării a 95 de ani de la naşterea poetului braşovean Ştefan Baciu (1918-1993).
Concursul va avea loc la sediul muzeului „Casa Mureşenilor? Braşov, din Piaţa Sfatului nr. 25, începând cu ora 10. Se va juca în sistem open general, 5 runde, la timpul 15min10sec.
Organizatorii garantează materialele sportive necesare (şahuri şi ceasuri digitale) la primele 5 mese.
Înscrierea concurenţilor se va face până în data de 14 octombrie 2013 la adresa de email: lilianaolea@yahoo.com.
Vă mulţumim şi vă aşteptăm!