Eveniment public în cadrul proiectului „Fatzada istorică – Proiect pilot de diversificare a ofertei cultural-turistice din orașul Brașov?

38Dragi prieteni,
În această perioadă, Muzeul „Casa Mureșenilor? Brașov implementează proiectul „Fatzada istorică – Proiect pilot de diversificare a ofertei cultural- turistice din orașul Brașov? finanțat de Administrația Fondului Cultural Național. Toți cei interesați sunt invitați în curtea muzeului marți, 22 octombrie 2013 și joi, 24 octombrie 2013, între orele 14.00-16.00 unde vor putea dialoga cu artiștii plastici și cu specialiștii implicați în proiect și pot oferi sugestii și observații în timp real privitor la lucrarea murală care se execută pe peretele exterior.
Va așteptăm cu drag!