Expoziția ?Copilăria de altădată?.

afis copilaria curbeConsiliul Județean Brașov și Casa Mureșenilor – Muzeul Imnului Național, vă invită joi, 12 decembrie 2013, orele 12.00, la vernisajul expoziției ?Copilăria de altădată?. Expoziția cuprinde peste 50 de jucării din colecția domnului Marian Spatariu din Brașov. Dintre jucăriile străbunicilor noștri veți putea vedea și un cărucior pentru gemeni, căluț-balansoar, tricicletă, păpuși din ceramică, mașinuțe și multe, multe altele. Expoziția dedicată tuturor copiilor, mici și mari, tineri și bătrâni, va putea fi vizitată în perioada 12 decembrie 2013-10 martie 2014. În perioada lunii decembrie părinții vor plăti doar bilet de copil.