Concurs de teatru istoric la Casa Mureșenilor Brașov

Muzeul „Casa Mureșenilor” Brașov în colaborare cu Inspectoratul Școlar al Județului Brașov organizează următoarele evenimente consacrate Unirii Principatelor Române de la 24 ianuarie 1859:
afis unire

Muzeul Casa Mureșenilor Brașov, Piața Sfatului nr. 25
– 19-20 ianuarie 2017, între orele 13.00-16.00, concurs de teatru istoric cu elevii școlilor din orașul și județul Brașov
– 24 ianuarie 2017, ora 12.00, decernarea premiilor concursului de teatru istoric și un spectacol dedicat Unirii Principatelor susținut de Maria Petcu Catrina, Sonia Hazarian, Nora Vlad, la pian Simona Patriche

Coresi Shopping Resort Brașov
– 20 ianuarie 2017, ora 18.00, piese de teatru istoric și spectacol dedicat Unirii Principatelor susținut de Maria Petcu Catrina, Sonia Hazarian, Nora Vlad, la pian Simona Patriche.

Premiile vor fi oferite de Consiliul Județean Brașov.