Recital NOI şi CLASICII

STAGIUNEA ESTIVALĂ A CELOR MAI TINERI MUZICIENI BRAŞOVENI vă invită joi, 16 august 2012, ora 11, la Muzeul „Casa Mureşenilor? Braşov (Piaţa Sfatului nr. 25) la recitalul NOI şi CLASICII
susţinut de elevii Liceului de Muzică „Tudor Ciortea” din Braşov IULIA BÎGIU, pian, MAGDALENA BOROŞ, vioară, CORNELIA CIOBANU, pian, NASTASIA IACOB, pian, MIHNEA RIZEA, fagot, de la clasele prof. Codruţa Craioveanu, prof. Corina Ibănescu, prof. Francisca Lupu, prof. Maria Mireanu, prof. Dorina Popescu, prof. Florin Simion.
Programul va cuprinde lucrări muzicale semnate de I. Albeniz, F. Liszt, J.Ph. Rameau, M. Rose, H. Wieniawsky, T. Xan.
Acompaniază la pian prof. RALUCA CIUCĂ.