Recitalul de la ora cinci – 3 noiembrie 2021

Opera Brașov și Muzeul „Casa Mureșenilor” Brașov vă invită miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 17.00, la „Recitalul de la ora cinci”.
Interpretează: Mădălina Bourceanu – soprană, Maria Catrina – soprană, Nicoleta Chirilă – soprană, Corina Klein – soprană, Simona Patriche – soprană, Lăcrămioara Schuller – soprană, Cristina Roșu – mezzosoprană, Alexandru Aghenie – bariton, Dan Popescu – bas, Ștefan Schuller – bas. La pian: Lioara Frățilă.
Intrarea se face pe bază de bilete care se achiziționează la intrarea în sala de concert a muzeului.
Taxă intrare: elevi, studenți: 1,50 lei; adulți: 6 lei; pensionari: 4 lei.
Conform legislației în vigoare, la eveniment vor putea participa doar persoanele care prezintă certificatul verde electronic.