Consiliul Județean Brașov – Muzeul „Casa Mureșenilorâ€? și Liceului de Muzică „Tudor Ciorteaâ€? din Brașov vă invită marți, 16 iulie 2013, ora 11,00, la Matineul muzical – Noi și clasicii din cadrul Stagiunii estivale a celor mai tineri muzicieni brașoveni.
Interpreteaza elevii Liceului de Muzica: Iarina Margarit, pian, Pavel Patriche, pian, Sophie Plajer, vioară, Elena Rusu, pian, Maria Toader, pian, Andreea Vălușescu, pian, de la clasele prof. Francisca Lupu, Maria Mireanu, Alina Nemeti. Acompaniază la pian prof. Raluca Ciucă. Programul va cuprinde lucrări muzicale semnate de: L.v. Beethoven, M.Cernovodeanu, F.Chopin, J.Haydn, M. Marais, W. A. Mozart, R. Schumann, F. Seitz, D. Zipoli.
Biletul de intrare: 2 lei